SITEMAP     RSS

چاپ استیکر

چاپ استیکر، فرآیندی است که در آن یک طرح یا تصویر روی یک سطح چسبناک چاپ شده و استیکرها می ‌توانند برای اهداف مختلفی از جمله تبلیغات، تزئین و آموزش استفاده شوند.

مواد مورد استفاده در چاپ استیکر به نوع استیکر مورد نظر بستگی داشته و استیکرهای معمولی از کاغذ یا پلاستیک ساخته می‌شوند. استیکرهای مقاوم در برابر آب و هوا معمولاً از موادی مانند پی وی سی یا پلی پروپیلن ساخته می‌شوند.

استیکر چیست؟

استیکر یکی از روش های جذاب برای تبلیغات و برند سازی بوده که جنبه تزئینی نیز دارد. این استیکر ها را می توان بر روی انواع سطوح از جمله چوبی، پلاستیکی، شیشه ای و… چسبانده و از آن ها بهره برد.

چاپ این استیکر ها بر روی چند ورق صورت گرفته که به آن ها استیکر های پشت چسب دار نیز گفته می شود. از آن ها در انواع فضا ها از جمله فضا های بیرونی و داخلی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

روش های مختلف چاپ استیکر

روش‌های مختلفی برای چاپ استیکر وجود دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره کرده ایم.

چاپ افست: چاپ افست یک روش چاپ صنعتی بوده که در آن تصویر روی یک صفحه فلزی چاپ می‌شود و سپس صفحه فلزی روی سطح استیکر قرار گرفته و طرح چاپ می‌شود.

چاپ دیجیتال: چاپ دیجیتال یک روش چاپ مدرن است که در آن تصویر مستقیماً روی سطح استیکر چاپ می‌شود.

چاپ سیلک اسکرین: چاپ سیلک اسکرین یک روش چاپ دستی است که در آن طرح با استفاده از یک صفحه مشبک روی سطح استیکر چاپ می‌شود.

چاپ استیکر
چاپ استیکر
چاپ استیکر
چاپ استیکر
چاپ استیکر

کاربرد استیکر ها

چاپ استیکر می ‌تواند در طیف وسیعی از اندازه‌ها و اشکال انجام شود. استیکرها می‌توانند از چند میلی ‌متر تا چند متر مربع اندازه داشته باشند. این استیکرها کاربرد های مختلفی داشته که به برخی از آن ها در زیر اشاره کرده ایم.

تبلیغات: استیکرها می ‌توانند برای تبلیغات محصولات یا خدمات استفاده شوند.

تزیین: استیکرها می ‌توانند برای تزیین وسایل و محیط استفاده شوند. مانند تزیین سقف اتاق خواب ها یا سقف های کشسان و نصب استیکر های براق بر روی سطح زمین و فضا های عمومی.

آموزش: استیکرها می ‌توانند برای آموزش استفاده شوند.

بسته بندی: از این استیکر ها در بسته بندی محصولات غذایی، آرایشی و بهداشتی استفاده می شود.

مراحل چاپ استیکر

چاپ استیکر مراحل زیادی دارد که در زیر به برخی از آن ها پرداخته ایم.

  • انتخاب مواد مناسب
  • انتخاب روش چاپ مناسب
  • طراحی طرح استیکر
  • چاپ استیکر
  • بعد از چاپ

انواع استیکر ها

استیکر های پشت چسب دار دارای انواع گوناگونی هستند که برخی از آن ها را در زیر نام برده ایم.

چاپ استیکر

چاپ انواع طرح های مختلف با کیفیت بالا

تماس با ما

برای ثبت سفارش و اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
تماس بگیرید

چاپ استیکر براق

سطح این مدل از استیکر کاملا صاف و براق بوده و برای محیط هایی که نور کمی دارند بسیار مناسب است. چرا که به دلیل خاصیت براق بودن نور از قسمت براق بر می گردد. این استیکر از کیفیت بالایی برخوردار بوده و از برخی از پوستر ها بسیار جذاب تر است.

چاپ استیکر شیشه ای

استیکر شیشه ای بر خلاف استیکر براق دارای سطحی شفاف بوده و برای سطوح شیشه ای شفاف بسیار مناسب است. این مدل از استیکر در برابر حرارت، پارگی و کشیدگی مقاوم بوده و برای محیط های داخلی با نور کم مورد استفاده قرار می گیرند.

استیکر مات

این مدل از استیکر به دلیل سطح یکنواخت و ماتی که دارا است بازگشت نور در آن امکان پذیر نبوده و کاملا در برابر رطوبت و پارگی مقاوم بوده و قابل شستشو است.

استیکر مش

مش یکی از انواع استیکر های پشت چسب دار بوده که دارای سوراخ های ریز در سطح خود است. این سوراخ ها سبب می شوند تا نور به راحتی از شیشه عبور کرده و باعث جلوه زیبای تبلیغات شود. تصویر پشت این سوراخ های ریز در شب به وضوح دیده می شود.

قیمت چاپ استیکر

قیمت استیکر به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله: 

اندازه و شکل استیکرها: استیکر های بزرگ و غیرمعمول معمولاً گران تر هستند.

نوع استیکرها: استیکر های مات معمولاً ارزان تر از استیکر های براق هستند.

تعداد استیکر ها: قیمت استیکر ها معمولاً با افزایش تیراژ کاهش می یابد.

راهنمای سفارش چاپ استیکر

قبل از ثبت سفارش بهتر است ابتدا مطالعاتی در رابطه با استیکر ها و انواع آن داشته تا بر اساس کاربرد و نیاز خودتان بهترین آن را انتخاب و سفارشتان را ثبت کنید. دو نکته مهم در رابطه با سفارش انواع استیکر ها وجود داشته، ابتدا به استاندارد های مورد نیاز برای تهیه فایل چاپی و در نهایت به کیفیت آن توجه کنید. محدودیتی در تعداد و اندازه چاپ این استیکر ها وجود نداشته و می توانید با مشاوره گرفتن از تیم شبرنگ الماس استیکر دلخواه خود را انتخاب کرده و به چاپ برسانید.

 

برای ارتباط با تیم شبرنگ الماس تماس بگیرید